10 Comments
User's avatar
Mildred Hayes's avatar

Valaki kiszúrta, hogy A játszma c. filmben, ami 1963-ban játszódik, fontos szerepet játszanak benne kazettás magnók. Amit 1963-ban mutattak be a világnak, szóval aligha lehetséges, hogy akkoriban ilyen elterjedten használták volna már őket Magyarországon. Kommentből idéztem.

Expand full comment
Tiboru's avatar

:-) Ezeket minden filmben szeretem felplankolni! És ezek mutatják, mennyire fontos egy élesszemű, gondolkozó kellékes egy forgatáson.

Expand full comment
ZöPö's avatar

:-))

Én olyanokat szoktam észrevenni, mint pl. a Tom Hanks filmben, amikor már zuhan a repülőgép, hogy a műszerfal szerint teljesen normális minden, enyhe emelkedés van. :-)

A Vin Diesel Szállítóban az éppen felszálló bizjetnek kinyílik a sugárfordító a hajtóművén...

A kedvencem, és ezt csak én vettem észre, hogy Penny autójában (VW Golf I) nincs és soha nem is volt Check Engine lámpa. :-D

Expand full comment
ZöPö's avatar

Jó pár bakit (goof) küldtem már az Imdb-nek, de fájdalom, egyenruha anakronizmusok nincsenek ezek között. 😆 Az utolsó általam beküldött mondjuk egy tengeralattjáróhoz kapcsolódik, de ez a max. 🤓

https://m.imdb.com/title/tt0078723/goofs/?tab=gf&ref_=tt_trv_gf

Expand full comment
ZöPö's avatar

Tiboru, talán ez neked való:

Wild Bill" Kelso's leather jacket has patches on the right front pocket indicating that he has shot down three German and three Japanese planes. Given that the war had only been declared a few days before the time when the movie was set, it would not have been possible for him to go into combat against both the Germans and the Japanese in that period of time.

Expand full comment
Jean Valjean's avatar

Juteszembe: tudja-e valaki, ki és mikor találta fel / találta ki a tányérsapkát?

Vajon minek köszönhető e ruhadarab sikere mindenféle fegyveres szervezeteknél? Van valami praktikus haszna neki?

Expand full comment
Tiboru's avatar

Most csak annyi ugrik be, hogy az első tányérsapkákat a cári hadsereg vezette be az 1810-es évek elején a reguláris fegyveres erőknél. Állítólag a napóleoni időkben a németek kezdték viselni, még informálisan. Eredetileg a munkások hordtak valami nagyon hasonló fejfedőt.

Hogy konkrét haszna vagy előnye van-e, nem tudom. Mondjuk praktikusabb, mint a porosz csúcsos sisak volt :-) elvégre címert, "sapkarózsát", akár rendfokozatjelzést is el lehet helyezni rajta, ráadásul jól láthatóan. És a Nap se süt közvetlenül az alany szemébe.

Expand full comment
Jean Valjean's avatar

> És a Nap se süt közvetlenül az alany szemébe.

Hogy ez magamtól nem jutott eszembe :-))

Expand full comment