1881. július 2-án egy Charles Guiteau nevű bukott ügyvéd kétszer rálő az USA huszadik, éppen hivatalban levő elnökére, James Garfieldre, aki szeptember közepén belehal a sebei miatti fertőzésekbe. Teljesen érthető, hogy egy ilyen kiemelt bűncselekmény nyomozása során a detektívek igyekeznek minél jobban megismerni az elkövetőt, ennek motivációit és úgy általában minden részletet, ami közelebb viheti őket a merénylet összes körülményének feltérképezéséhez.
Kihallgatása során Charles-nak többek között feltették azt a kérdést is, hogy mi alapján választotta ki a gyilkos fegyvert, egy .442-es kaliberű, elefántcsont markolatú British Bulldog revolvert, amit egy héttel korábban 10 dollárért vásárolt. A merénylő azt válaszolta, hogy eleinte vacillált a famarkolatú és az elefántcsontos verzió között, de végül arra gondolt, hogy ez utóbbi sokkal jobban fog mutatni a múzeumban, ahol majd kiállítják, mint elnökgyilkos fegyvert.
Jól spekulált: a revolver úgy 20 évig a washingtoni National Museum of American History-ban volt kiállítva, de az 1900-as évek elején, egy költöztetésnél elkallódott. Ami pedig Charles-t illeti: kivégzése után (1882. június 30-án akasztották fel) a csontváza a US Army Orvosi Múzeumába került, noha ebben szerintem nem is reménykedett.
Mai tanácsom: mindig próbálj felkészülni tetted minden lehetséges következményére, beleértve az esztétikaiakat is. Nehogy félreértsen valaki: senkit nem próbálok politikusgyilkosságra rávenni! A politikusnak is vannak alapjogai, vagyis maximum egy jogerős bírói halálos ítéletet követően lehet jogszerűen kivégezni (már ha ez szerepel a hatályos bétékában).
(A képen egy olyan revolver látható, amilyet Guiteau használt)
1881-et írod a lövés évének és 1880-at a kivégzésének. Valahogy nem jóez igy szerintem.
Szia! 1881-ben lőtt rá és 1880-ban akasztották fel szerintem valami nem stimmelt emberünkkel (: