Az Amerikai Egyesült Államok alkotmányának aláírása előtt, 1787. szeptember 14/15-én a 13 alapító tagállam képviselői tartottak egy philadelphiai búcsúbulit, amellyel megkoronázták a több hónapon keresztül tartó alkotmányozási folyamatot és megköszönték George Washingtonnak mindazt, amit a későbbi elnök tett a nemzetért és az országért.
Az USA Kongresszusi Levéltárában megőrizték a számlát, amely - italok tekintetében - az alábbiakat tartalmazta:
54 palack Madeira bor (kb. 40 liter)
60 palack Bordeaux-i vörösbor (kb. 42 liter)
8 palack Old Stock whisky (kb. 6 liter)
22 palack Porter sör (kb. 18 liter)
8 palack cider (kb. 6 liter)
12 palack könnyű világos sör (kb. 10 liter)
7 kehely rumpuncs (kb. 3 liter)
A mulatozáson (amely délután öttől másnap hajnalig tartott) 55 fő vett részt. A piaszámla végösszege 52 font 3 shilling és 2 penny volt (a dollárra még 5 évet kellett várni). Ha megpróbáljuk mai vásárlóerőben kifejezni, ez úgy 6 ezer mai fontsterlingnek felel meg, vagyis hozzávetőlegesen 3 millió forintnak. A résztvevők fejenként 55 ezer forintnyit ittak (és úgy 32 ezer forintnyit ettek, de ez nem annyira érdekes). Nem csoda, hogy elég fáradtak voltak a két nappal későbbi aláírási ceremónián, amelyen (különféle okok miatt) csak 39-en voltak jelen az 55-ből.
Riszpekt az Alapító Atyáknak! Ez jó mulatság, férfimunka volt! Make America Great Again!
Olvastam a középkori magyar nemesi fogyasztásról (talán História magazin}) ! Van mire büszkének lenni! Bethlen Gábor egyetlen ivászatot húsz liter felett fogyasztott bort. Hús is fogyott rendesen persze köret nélkül.
135 liter pia 55 embernek nem olyan sok. Főleg, hogy csak 8 liter égetett szesz (whisky) fogyott (kb. 1,5 deci per koponya). Gondolom, nem egy nyeletre ment le. Emellett még ettek is az urak. Szóval szerény bulinak nevezném. Azért valószínűleg volt, aki nem keverte a lét, így már érthető, hogy ők voltak azok a másnaposak, akik hiányoztak a ceremóniáról. Feltehetőleg a költségeket sem az adófizetők fedezték. Szóval szerintem rendes egy társaság volt, és előtte olyan jól végezték a dolgukat, hogy az általuk összehozott Alkotmány nem lett Tákolmány, mint az Alaptörvény, amit folyamatosan korrigálnak, és még most is az alapoknál tartanak.